top of page

עיצוב קיר בחדר - רעיונות לעיצוב קיר חדר שינה

חדר השינה, מקדשם של הגוף והנפש, בית היוצר של רגעים אינטימיים והמקום בו נרקמים חלומותינו. זהו גם החדר היחידי בבית, שהוא פרטי שלנו ומאפשר לנו לפרוש מהחלל הציבורי ומהמולת היום-יום, אל מקום שכולו אנחנו ואל זמן מנוחה ורגיעה, או לשים אזניות על הראש, ללחוץ על "פליי" ולפרוץ בריקוד סוער, שאיש אינו רואה, לצלילי מוסיקה שמיועדת לאוזנינו בלבד, ולפרוק מעלינו את כל המתח, לשחרר כתפיים ולחלץ עצמות. עיצוב קירות חדר שינה הוא ההזדמנות ב'הא' הידיעה, ליצור חלל שהוא כולו אנחנו, שמשקף את נבכי נפשנו ומדבר בשפה הפרטית שלנו, ובשבילנו. עיצוב קיר חדר שינה אחד כקיר כח, שמכתיב את הטון באמצעות יצירת אמנות גדולה ועוצמתית, או באמצעות קומפוזיציה של כמה יצירות קטנות יותר, המשתלבות לאמירה ייחודית, יכול לעשות את כל ההבדל בין חדר סתמי, שהיה יכול להיות החדר של כל אחד אחר, לבין החדר, שהוא אך ורק שלנו.


איך יוצרים קיר מעוצב לחדר שינה?

אם תשאלו את צוות האמנים של סטודיו "גליפס", עיצוב קיר בחדר שינה הוא עניין של רגש ושל חיבור שמגיע מבפנים, הרבה יותר מאשר התאמת צבעים או סגנונות. ב"גליפס" מאמינים, שעיצוב הוא שיקוף של הרוח, של הערכים שלנו ושל מה שעושה לנו טוב על הלב ומרגיש נכון. קיר דקורטיבי חדר שינה יכול להיות כזה באלף ואחת צורות ודרכים ואין דרך אחת שהיא הנכונה. לכן, כשמשוטטים בגלריה, פיסית או אינטרנטית, עדיף לזנוח תפיסות ומחשבות על מה שנכון, על מה ש"הולך" או על כל מה שמציף עכשיו את אינסטגרם, לבוא עם ראש נקי ולב פתוח, ולהתחבר אל מה שכל יצירה מניעה בתוכנו ואומרת לנו.


עיצוב קיר לחדר גדול

בחלל גדול יש יותר הזדמנויות להציג יצירות גדולות ומלאות נוכחות, מבלי שהן ישתלטו על החלל. זה נכון גם לחדרים בממדים קטנים יותר, או סטנדרטיים, שבהם יש חלקת קיר גדולה וריקה, שפשוט מבקשת יצירה אחת גדולה. בהרבה מקרים, יהיה זה הקיר עליו נשענת המיטה ויצירה כזו, יכולה להיות תחליף נהדר לראש המיטה המשעמם והגנרי. יצירות ה- XL של "גליפס", הן בדיוק הדבר האחד והמיוחד הזה, שישלים את החסר. יש ביניהן מבחר של צורות פיגורטיביות ואבסטרקטיות, מעוגלות או זוויתיות, מושחרות או מוזהבות, מינימליסטיות או מורכבות. כל מה שצריך, הוא לתת לחצו השלוח של קופידון לגרום לנו להתאהב באותה יצירה אחת ויחידה שנועדה לנו. גם שילוב מעניין של כמה פריטים על קיר אחד, אשר יוצר קיר גלריה, יכול להשיג את אפקט ה"וואו" של קיר כח ולהפוך למוקד החדר.


רעיונות לקיר בחדר קטן גם חדר קטן, ואפילו קטן מאד, זקוק למגע אישי כדי להרגיש נעים, עוטף ומחבק וזה נכון כפליים כשמדובר על חדר השינה. כדי לא ליצור תחושה של דחיסות, או חוסר פרופורציות, אפשר לבחור ביצירה קטנה, או בקומפוזיציה של כמה פריטים, שצורתם מתאימה לצורת הקיר. עבור קיר צר ומאורך מומלץ לבחור ביצירות אנכיות, כמו למשל קישוטי המקרמה המודרניים מברזל, או תכשיטי העציצים שהם שילוב יפהפה של ברזל צורני עם צמח ירוק שמכניס את הטבע אל החדר. גם צמד או שלישיית ציפורים קטנות, יעטרו חדר או קיר קטן, מבלי ליצור תחושת עומס, עודף חפצים, או מחנק. רעיון נוסף הוא לתלות מדף צר ולהניח עליו, בין כמה חפצים שימושיים ויום-יומיים פסל יפה, מעמד, או קערה מעוצבת.

קישוטי קיר לחדר שינה יצירה לא חייבת להיות דקורטיבית בלבד. ב"גליפס" אפשר למצוא פריטים שימושיים, שמכניסים אמנות ואסתטיקה אל חפצים שמשרתים אותנו מדי יום. לדוגמא, קולקציית השעונים, שמציעה כמה פרשנויות מרעננות לפריט שגרתי ופונקציונלי. אפשר גם לבחור במוטיב שמדבר אלינו ומבטא משהו בנו, ולחזור עליו בצורות שונות. למשל, צמחים, עצים ועלים, או יוגה.

גליפס – התגלמות של רוח בחומר

שמי מירב רינגל והקמתי את מותג העיצוב "גליפס" מתוך אהבה לאסתטיקה ולאמנות שמגלמת בתוכה רגש וערכים בשפה צעירה ומלאת תעוזה, שיש לה יופי על-זמני, ושאינה נכנעת לתכתיבים אופנתיים.

אם אתם מחפשים אחר פריט אמנות בעל נוכחות, שיהפוך קיר שלם למחזה שובה עין ולב, או כמה פריטים שיחברו יחד ויצרו את האווירה הנכונה לכם בדיוק, אתם מוזמנים לבקר בסטודיו בתל אביב, לראות, לגעת ולמשש, להתחבר ולהתרגש. אין לי צל של ספק שבין קשת הגדלים והצורות, החומרים והאפשרויות, ממתינה לכם היצירה שהיא רק שלכם. את כל פריטי האמנות שלנו, אתם יכולים לרכוש גם מבלי לצאת מהבית, בשיטוט וירטואלי בחנות האונליין שלנו ולקבל את היצירה שהיא בחירת לבכם, עם שליח עד הבית. אם אתם לא בטוחים לגמרי ורוצים להתייעץ, אני ושאר חברי הצוות נשמח לעמוד לשירותכם:

בטלפון: 03-560-4010 | באימייל: info@glyphs.co.il

87 צפיות0 תגובות

コメント


bottom of page