top of page

ברוכים הבאים לעולם של גליפס

הי, נעים להכיר, "גליפס" הוא בית האומנות המוביל בישראל ליצירה בברזל ובחומר, מיסודה של מירב רינגל. היצירה של "גליפס" מתמקדת לרוב בדיאלוג הנצחי המתקיים בין הרוח והחומר, והיא שואבת מסגנון הפוסט-מודרניזם, הבאוהאוס והסוריאליזם. מוטיבים רבים החוזרים ביצירה הינם ערכי החירות האישית, התעוזה, אהבה, נשיות והגשמה, וכן החיים האורבניים. מאז הקמתו מיצב עצמו "גליפס" כמודל להשראה של מעצבים רבים בארץ ובחו"ל. בשל הרעיונות פורצי הדרך, איכות החומר וכן ההקפדה על כל פרט, קצר בית האמנות שבחים רבים בתערוכות ובמגזינים נחשבים, גליפס הינו מושא לחיקוי וכמו שאמרה קוקו שאנל: ״אם אתה רוצה להיות פורץ דרך ואורגינאלי, תהיה מוכן להיות מושא להעתקה״. לכן, חובה לוודא שבחרתם בגליפס, במקור, ולא בחיקוי זול הבוגד בערכי האמנות הישראלית, ומיוצר בסין בתנאי עבדות וברמה נמוכה וגימור פגום. הלוגו של גליפס כיום הינו חובה על כל יצירה הממוספרת ומקורית. את עבודות הסטודיו המקוריות ניתן למצוא כיום בבתי מעצבים, מלונות בוטיק, מבואות, וכן בחדרי האורחים של אומנים בתחומים שונים ומובילי דעה בארץ ובחו"ל.


גליפס הוא בית לאמנות ועיצוב, סטודיו  אשר נמצא בחקר מתמיד של חומרים, של יצירה כססמוגרף של הנפש. הסטודיו הינו מעיין סדנת עיצוב ואקספרימנטים של אמנים בראשם מירב רינגל, אשר ניזון ממקורות ההשראה אינסופיים, מהדיאלוג ביניהם, השיח, הטקסטורה,האידיאולוגיה ,הלך הרוח, הקומפוזיציה והשלם, שהוא גליפס, אשר גדול מסך כל חלקיו. אנו שואפים ליצור אומנות ישראלית דינאמית וחדשנית, אך יחד עם זאת, כזו שתהא בה עצמה אוניברסאלית רב מימדית של נפש האדם. משום כך, היצירות שלנו מתאפיינות בטכניקה צורנית, אשר באופן מעודן טומנת בתוכה מניפסט פנימי. אנחנו לא חדלים לנסות ליצוק מדי יום את המחשבות, הרעיונות והפנטזיות שלנו, לתוצר השומר על קונספט דומיננטי ומוחשי. לכן, האומנים הפועלים בסטודיו שלנו נבחרים על פי תשוקתם לאמנות ותפיסתם העיצובית המגובשת אנו מאמינים כי הברזל וכלל החומרים המהווים כר נרחב ליצירתינו הם בעלי מנעד אינסופי, וכי תפקידנו כאמנים למתוח את גבולותיו אל הדיאלוג בינו ובין הצופה ובינו ובין החומרים האחרים. זאת, בהקפדה על שפת היצירה הייחודית, המזוהה כל כך של גליפס.
 
מייסדת גליפס היא היוצרת האקלקטית מירב רינגל, שמזה כמה שנים נעה במרחב בין היצריות של מכונות הייצור וחומרי היסוד ובין התשוקה וחירות הדמיון של עולם האומנות. ״היצירות של גליפס הן לא רק אלמנט אסתטי לבית. מאחורי כל עבודה יש סיפור שלם שנמצאים בו פיסות חיים ורגעים של רגש ממשי. כי מנוע היצירה שלנו מצוי בחיים עצמם, אלה שמתרחשים סביבנו ללא הפסקה. אני אוהבת את הברזל כי הוא חזק ובוטח בעצמו, אבל מצד שני הוא יודע גם להיכנע ליד של היוצר שאוחז בו. הברזל הוא השותף הכי וותיק וטוב שלי ליצירה, כי הוא מסקרן, עקשן ודורש פיענוח יומיומי, והוא תמיד מאתגר אותך לפרום את הפלונטר הזה בין הטכניקה לפירות הדמיון אני יודעת שכשאני מזמינה אנשים להכניס יצירות שלי הביתה, אני למעשה מבקשת מאיתם להכניס אותי למרחב המגורים שלהם. יש בזה המון אינטימיות, כי זו הזמנה לברוא ולגלות יחד עולם השראה משותף. הקשר הזה, מי יודע, אולי זו הנצחיות שאני מבקשת ליצור ביני ובין מי שמאמין. ודברים כאלה מתקיימים רק בעולם של תקווה, אופטימיות, חדשנות ואינסוף יופי.״
אנו מזמינים אתכן ואתכם להיכנס לעולם של גליפס. :)

bottom of page