top of page

עיצוב קיר סלון מודרני - רעיונות וטיפים

עודכן: 13 בספט׳ 2023

סלון הבית (לפעמים, ביחד עם המטבח או עם פינת האוכל), הוא לב החלל הציבורי שלו. הוא קורא לכל בני הבית להתכנס יחדיו לצפייה בסרט טוב, לשיחה, למשחק ולאירוח.

חלל כזה, צריך לייצר זרימה טובה, להיות מזמין ונעים ולאפשר שהייה ממושכת ונינוחה, שבה כל אחד יכול למצוא את עצמו.

עיצוב קירות הסלון הוא בעל השפעה גדולה על האווירה שמתקבלת בתוכו ויכול גם לסייע בחלוקת הסלון לכמה פינות נפרדות, כגון פינת ישיבה, פינת קריאה, אזור משחקים ופינת טלוויזיה.

הרבה פעמים, אנשים שמחליטים לעצב את הסלון, נשאבים לרעיונות גנריים ומשוכפלים שהם נחשפים אליהם באינסטגרם, או שראו אצל חברים, ושוכחים לעצור ולשאול את עצמם מה הם באמת רוצים ואיזה עיצוב באמת נכון עבורם. גם כשמעוניינים בעיצוב מודרני, ניתן ליישם אותו באין סוף צורות ואפשרויות, מבלי לוותר על האמירה האישית ועל החיבור הנכון לחומרים ולצורות.


מהם המאפיינים של עיצוב מודרני?

  • פשטות וקלילות חומרית וצורנית - להבדיל מעיצוב כפרי וכבד למשל, עיצוב מודרני שואף ליצירת חלל אוורירי וקליל, שיש בו פתיחות, לצד זרימה פיסית וויזואלית של אור ואוויר. עיצוב מודרני הוא נקי, חף מסלסולים מיותרים ומדבר בשפה עיצובית חדה וחלקה.

  • פרופורציות מאוזנות - יצירות ופריטי עיצוב מודרניים יצליחו לייצר בגודלם ובצורתם את האיזון המדויק המתאים לגווניו, לגודלו ולמבנהו של החלל ויהוו מוקד משיכה ויזואלי מרשים ונעים לעין, מבלי לכפות את עצמן על שאר האובייקטים בחדר. עיצוב מודרני הוא כזה, שבו המארג השלם של החדר, על רהיטיו וכל האביזרים שבו, הוא אסתטי, הרמוני וקולח. היצירות העל-זמניות של "גליפס" הן בדיוק ההתגלמות הרעיונית והביצועית של התפיסה העיצובית הזו. בזכות שילוב החומרים הייחודי שלהן וצבעיהן הניטרליים, הן משתלבות בקלות ובחינניות בכל מבנה עיצובי של החלל, מבלי להפר את האיזון שבו. למרות שהיצירות הן כולן בעלות נוכחות שאי אפשר להתעלם ממנה, בזכות השפה האוניברסלית והניקיון הוויזואלי שלהן הן לעולם אינן משתלטות על החלל, או מכבידות עליו.

  • מינימליזם - קווים נקיים, בחירה מוקפדת של מעט פריטים מדויקים באיכות גבוהה וויתור על חפצים מיותרים, שאינם משרתים צורך פונקציונלי או אסתטי. מבחינת צבע, המינימליזם מתבטא בגוונים מעודנים, ניטרליים ולפעמים, מונו-כרומטיים ומבחינת צורה הוא בא לידי ביטוי בצורות גאומטריות ובקווים נקיים ומועטים. בהיבט התפיסתי, המינימליזם מבטא אותנטיות, נאמנות למהותו האמתית של החומר ולקשר שבינו לבין הרוח. הברזל, שהוא חומר היסוד ביצירות של "גליפס" הוא שילוב מושלם של כל המאפיינים הללו ומשדר עוצמה שקטה, שאינה מתחנפת ואינה מתיימרת להיות דבר, מלבד מה שהיא באמת.


רעיונות לעיצוב קיר סלון

ברוב המקרים, הקירות הגדולים יותר בבית – נמצאים בסלון. עיצוב קיר גדול בסלון צריך לשרת את העדפותיהם האישיות של בני הבית ולאפשר להם להביע את עצמם. אחת האפשרויות היא לבחור ביצירה אחת גדולה, מאסטר-פיס, שיוצרת מוקד עניין מהפנט, שוברת את הריק הוויזואלי של קיר גדול וחשוף והופכת אותו לקיר כח. יצירות ה- XL של גליפס מגיעות במבחר גדול ועשיר של צורות וגוונים והופכות את הקיר לחגיגה אמתית לעין וללב. אפשרות נוספת היא ליצור קומפוזיציה המורכבת מכמה פריטים, אז ניתן לשלב בה יצירות אמנות יחד עם פריטים אישיים שיש להם ערך רגשי עבור בני הבית. היצירות הקטנות יותר של "גליפס", כמו למשל סדרות הציפורים האלמותיות, קישוטי המקרמה המתכתיים הייחודיים, או סדרות המעגלים הבוטניות, יכולים לעמוד כקומפוזיציה בפני עצמה, או להשתלב בקלות עם פריטים נוספים, כגון תמונות משפחתיות הנתונות במסגרות אחידות. מי שרוצה לעטר את הקיר בצמחים ולהכניס מעט ירוק הביתה, מוזמן לגלות את תכשיטי העציצים הנהדרים של "גליפס" ואת קולקציית המתלים והמדפים המיוחדת, שיתאימו לקיר גדול, או קטן כאחד.


גליפס – מפגש בין רוח לחומר

שמי מירב רינגל והקמתי את מותג העיצוב "גליפס" מתוך התשוקה לחיבור עוצמתי ומרגש בין החיים עצמם לבין האומנות. אני מאמינה, שאומנות אינה צריכה להיות מנותקת והיא לעולם אינה עומדת בפני עצמה, אלא צריכה לעורר רגש, מחשבה ולבטא את הערכים שלנו ואת כל קשת הרגשות האנושיים. רק חיבור אמתי ליצירת אמנות, כזה שבא מהלב, יהפוך אותה לחלק בלתי נפרד מהבית שלנו וישמח אותנו כל יום מחדש.

לעיצוב סלון או בית שמדבר אתכם, אני מזמינה אתכם לביקור בסטודיו בתל אביב או בחנות המקוונת שלנו.

בכל שאלה או התלבטות, אני ושאר חברי הצוות נמצאים לרשותכם בסטודיו, או:

בטלפון: 03-560-4010 | באימייל: info@glyphs.co.il

41 צפיות0 תגובות

Kommentare


bottom of page