טיפים לבחירת אמנות לבית

עודכן ב: אפר 4

הודעה חשובה לקהל: לא, זה לא עוד פוסט על קורונה או עדכון חדשות (טיפ ראשון לפני פוסט שכולו טיפים, צריכת יתר של חדשות, עושה נזק לעור ולאור הפנים)

זהו פוסט מתוך סדרת פוסטים שמסמנת שבילים לבחירת היצירה, האמנות היופי ומה שביניהם.

דווקא עכשיו, אנחנו מקבלות מבול של טלפונים מכם. חלק גדול, כדי להתייעץ איתנו:

״איזו יצירה לבחור״? מה הכי יתאים לי/לבית/ לקיר/ לחלל?

כן, יושבים בבית, קורונה טיים ופתאום נופל האסימון:

NO PLACE LIKE HOME

אז הקמנו כאן חמ״ל מיוחד שיעזור לכם לעבור את הימים האביביים בבית בנעימים, בחופש פנימי, עם שמחות קטנות-גדולות ובסטייל עם טיפים מנצחים לבחירת אמנות לבית, כך שיהפוך הכי יפה ובעיקר יספר את הסיפור האישי שלכם.

כן, אמנות היא אחת הבחירות החשובות והמשפיעות על עיצוב החלל. אבל אולי תופתעו:

מומלץ לגשת אליהן בקלילות, כשם שניגשים לעשיית תחביב או משהו שאתם אוהבים, כשם שמתאהבים במבט ראשון, לא צריך הרבה יותר מזה. המטרה היא ליהנות.

יצירות משמעותיות, בניית קיר כוח, קומפוזיציה נכונה יכניסו עומק, אופי ויופי לחלל.

הנה הטיפים המנצחים מתוך ניסיון שלי אתכם, שוב ושוב, שתמיד עובדים, אלו שיעזרו לכם לעשות את הבחירה הכי נכונה.

גודל, סגנון, היכן למקם, מה יכריע ומה חשוב.


מוכנים? שוט:

1. אמנות זה כמו אהבה, מרגישים את זה - Follow your art

יצירת SHAPE OF MY HEART היצירה מבטאת את הפשטות והצורך באהבה, לצד הלב המשורטט כדימוי המסמל את מכלול הרגשות, התחושות התשוקות ואת הקשר והאהבה בין בני אדם.

בכל הנוגע לבחירת אמנות הטיפ הכי חשוב ומנצח הוא קודם כל להתאהב בה. אמנות היא לא רק יופי, היא אופי. "לכו עם האינסטינקט הראשוני, ברוב הפעמים הוא נכון״. רובינו פרפקציוניסטים ורוצים שהבית שלנו יהיה הכי יפה, ואז מתבלבלים מהשפע. אבל נחשו מה: באמנות אין טעויות. תסמכו על עצמכם. מניסיון (ענקי, שמפתיע אותי כל פעם מחדש!), ברוב הפעמים הלקוחות בסטודיו באים עם יצירה שנמצאת להם בראש ואז לעיתים מסתובבים ומתלבטים שעה ובסוף חוזרים לראשונה, שבאה מהלב.


2. תעוזה.

אין אמת אחת וזה הדבר הכי יפה בעיצוב, באסתטיקה ובוודאי באמנות. דווקא בבחירת אמנות יש מקום להעז. הבחירה צריכה לשדר את התשוקה שלכם ומי שאתם. לפעמים, דווקא שילוב שיוצא מהקופסה הוא זה שגורם לבית שלכם להיראות מיוחד והוא זה שיתפוס אתכם, תלוי באופי שלכם וביכולת ללכת עם הבחירות והאמת שלכם עד הסוף. הבית שלכם הוא לא קופי פייסט של מה שראיתם במגזין/ בקבוצת עיצוב זו או אחרת, הוא שלכם וצריך לייצג את מי שאתם. טרנדים ומגמות זה לא דבר שאפשר להתעלם ממנו, מצד שני, קלאסיקה עם סיפור טוב נשארת לנצח. למשל, העיצוב ״המינימליסטי״ לעיתים עשוי להיות מאופק, אנמי קר ונטול חיים. ״אובר״ מינימליזם לא תמיד מזמין. רוב הזמן אנשים אמיתיים ומעדיפים עיצוב אותנטי חם, מחבק, קוזי ועם אופי וסיפור.

לפעמים דווקא מראה ״לא מתחנחן, ראסטי וחלוד יכול לייצר אותנטיות וסטייל.

אין גבול ליופי והבית שלכם היא אסופה של דברים שמתחברים לשלם האחד. שלם שגדול מסך חלקיו. אין צורך לפחד שהמחוגים של השעון לא יתאימו לספה, או שהתמונה לא תתאים לידיות של המטבח. אהבתם? לכו על זה. תנסו, תעזו ותזכרו ששילובים מיוחדים משלכם עובדים טוב ויוצרים ייחודיות. אני מנסה תמיד לפצח את הקשר שבין החומר ליצירה. אקלקטיקה שמייצגת סיפור.

3. בחרו את הגודל והפרופורציות הנכונות.

התאמת המידות וגודלן של היצירות הן קריטיות בבחירת אמנות לבית לסוג הקיר והחלל. למרות שאני יכולה ממש להרגיע אתכם, זה גם מאד אינטואיטיבי. הכל פתוח! מצד אחד ניתן לבחור יצירות קטנות המתכתבות זו ויוצרות מעין קיר גלריה מלא חיים והן גם אופציה ראשונה לקירות קטנים יותר. מאידך, חללים גדולים ומרווחים או חללים מרכזיים בבית, לפעמים ״מבקשים״ יצירה אחת גדולה, דרמטית ודומיננטית היוצרת ״קיר כוח״ עם אימפקט משמעותי .

מחד, יצירה גדולה שומרת על מינימליזם מדויק ומאידך, ״גונבת״ את כל ההצגה. היצירות הגדולות מתאימות למגוון קירות אך הביקוש המרכזי הוא בעיקר לסלון- גב ספה, קיר פינת האוכל שהוא מקום ההתכנסות של המשפחה והאורחים ש״מבקשים״ יצירה אחת, בעלת גודל מרשים.

ומה עם קירות צרים? לקירות צרים ואורכיים מתאימות יותר יצירות שמגיעות בפורמט אורכי. למשל המקרמה שלנו או תכשיטי העציצים המרחפים כתכשיט ומשלבים את הירוק של העציצים.


תמונות אורך ואפילו יצירות מקולקציית ה- XL שניתן לתלות לאורך או לרוחב יהיו עוצרות נשימה בקירות רוחביים המבקשים יצירה גדולה.


4. קומפוזיציה

בחיים הכל עניין של הגשה וקומפוזיציה שבאה לידי ביטוי בכל אספקט בחיינו. קומפוזיציה נכונה של יצירה/ יצירות על הקיר היא מרכיב קריטי בבחירת האמנות. אפילו לספייס הנוצר על הקיר יש חשיבות, וכמובן לתכנון וצורת תליית האמנות.עיצוב פנים: נוגה פרשני.

זה הפרק הראשון בסדרת הטיפים שלנו. המשך יבוא....

סטודיו גליפס www.glyphs.co.il חנות און ליין וגלריה- רח' שערי תשובה 10, ת"א. אינסטגרם: glyphs_design@ פייסבוק: glyphs.design1330 צפיות0 תגובות
  • Black Facebook Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Pinterest Icon
  • Black Instagram Icon

Copyrights © 2015 by glyphs design 

אפשר לעזור ? גליפס |  שערי תשובה 10, תל אביב  | טלפון : 03.5604010